mobilesearch Moje Konto Lista Życzeń mobilesearch

Poduszka artystyczna Witkacy - Niebieski Portret Mężczyzny Dodaj do listy życzeń

Poduszka artystyczna Witkacy - Niebieski Portret Mężczyzny

Poduszka artystyczna inspirowana portretem mężczyzny autorstwa Witkacego.

cena: 490,00 zł
na zamówienie, czas realizacji zazwyczaj ok. 2-4 dni
Poduszka artystyczna inspirowana portretem mężczyzny autorstwa Witkacego. Widoczny dopisek Typ C świadczy, że artysta tworzył eksperymentując z narkotykami.

Ekskluzywna tkanina żakardowa jest ciężka, mięsista i przyjemne w dotyku. Mnogość różnego rodzaju splotów jest efektem wielomiesięcznej pracy projektowej. Dzieło powstało na krosnach dostępnych tylko w najlepszych europejskich manufakturach. Awers poduszki dopełnia wnętrze sztuką, rewers zmienia się w dowolnym momencie w minimalistyczną dekorację.

Zaprojektowano i wytkano w Polsce. Uszyto ręcznie na warszawskim Mokotowie.

Portret Mężczyzny, Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy), 1926.
Obraz pochodzi ze słynnej Firmy Portretowej „S.I. Witkiewicz”. W jej regulaminie artysta zastrzegał: Wykluczona absolutnie jest wszelka krytyka ze strony klienta. Portret może się klientowi nie podobać, ale firma nie może dopuścić do najskromniejszych nawet uwag, bez swojego specjalnego upoważnienia. Gdyby firma pozwoliła sobie na ten luksus: wysłuchiwania zdań klientów, musiałaby już dawno zwariować”.

Portrety posiadały określone w regulaminie firmy typy A, B, C, D oraz E. Widoczny na obrazie Typ C artysta tworzył eksperymentując z narkotykami. Malowane tylko dla przyjaciół, nie na sprzedaż ukazują zdeformowane twarze modeli pokryte różnobarwnymi, pastelowymi kreskami.

Wymiary
50 x 50 cm

Tkanina
100 % Bawełna - gramatura 638 g/m2

Wypełnienie syntetyczne / wypełnienie wymienne

Zobacz wszystkie produkty z kategorii:
Poduszki artystyczne