mobilesearch Moje Konto Lista Życzeń mobilesearch

Noże KAI - Japońskie noże KAI

Zapraszamy do zapoznania się z profesjonalną ofertą japońskich stalowych noży KAI, które charakteryzują się niezwykłą ostrością i funkcjonalnością. Najlepsze flagowe kolekcje to noże KAI Wasabi Black, KAI Shun Classic, KAI Shun Premiere Tim Malzer oraz wybitne noże KAI Nagare. Z wyjątkiem noży KAI Wasabi Black, wszystkie oferowane noże są wykoanne ze stali damasceńskiej, która gwarantuje nożom trwałość oraz ostrość, a jednocześnie elastyczność i twardość.

 

Produkty 1 do 40 z 54

Ustaw kierunek malejący
Strona:
  1. 1
  2. 2

Noże Kai - najlepsze kolekcje

Japońska firma KAI, założona w 1908 roku, w mieście Seki, to synonim wysokiej jakości w produkcji noży. Noże KAI w swojej ojczyźnie mają status kultowych produktów i są używane przez najznamienitszych szefów kuchni. Poza uznaniem w Japonii, są one rozpoznawalne na całym świecie.

Noże KAI Wasabi Black

Noże KAI Wasabi Black to seria stalowych japońskich noży kuchennych przeznaczona do codziennego użytku zarówno dla pasjonatów i miłośników gotowania jak i dla kucharzy. Ostrza kolekcji Wasabi Black są wykonane z japońskiej polerowanej stali, wzbogacanej w węgiel i osiągają twardość 58 HRC. Rączka to specjalnie opracowane połączenie polipropylenu z proszkiem bambusowym, co zapewnia dużą higienę i sprawia, że uchwyt noża ma właściwości antybakteryjne. 

Noże KAI Shun Classic

Shun Classic to ekskluzywna seria profesjonalnych noży kuchennych KAI ze stali damasceńskiej używanych przez najbardziej wymagających szefów kuchni i pasjonatów gotowania. Noże Shun powstają w unikalnej technologii łączenia i dwustronnego ostrzenia 32 warstw stali o różnej twardości i elastyczności, zachowują najlepsze cechy stali czyli ostrość, twardość i trwałość. Shun Classic to unikalny nóż z wysokogatunkowej i bardzo twardej stali z domieszką węgla i kobaltu jest niezwykle ostry i nie ulega korodowaniu. Rękojeść wykonania jest z powlekanego drewna Pakka dopasowana idealnie do kształtu dłoni, zapewnia wysoki komfort krojenia.

Noże KAI Shun Premier Tim Malzer

Shun Premier to ekskluzywna seria profesjonalnych noży kuchennych KAI ze stali damasceńskiej używanych przez najbardziej wymagających szefów kuchni i pasjonatów gotowania, która swoim wyglądem przywodzi na myśl ręcznie kute noże ze starożytnej Japonii. Noże KAI Shun Premier powstają w unikalnej technologii łączenia i dwustronnego ostrzenia 32 warstw stali o różnej twardości i elastyczności, zachowują najlepsze cechy stali czyli ostrość, twardość i trwałość. Rdzeń noża wykoanny jest ze stali VG-Max. Noże Shun Premier to prawdziwe dzieło sztuki, które zaprojektował przez Tim Mälzer - ręcznie ozdobione ostrza tradycyjnymi japońskimi motywami - Tsuchime, będą nie tylko ozdobą Twojej kuchni, ale także bardzo ostrymi pomocnikami. Wierny założeniu Tim Mälzer, że "Dobry nóż nie tylko ułatwia pracę, ale także czyni, że potrawy stają się lepsze". Każdy nóż jest starannie dostosowany do danego obszaru użytkowania.

Noże KAI Shun Nagare

Shun Nagare to najwyższa ekskluzywna seria profesjonalnych noży kuchennych KAI ze stali damasceńskiej używanych przez najbardziej wymagających szefów kuchni i pasjonatów gotowania. Noże Shun Nagare powstają w unikalnej technologii łączenia i dwustronnego ostrzenia 72 warstw stali o różnej twardości i elastyczności, zachowują najlepsze cechy stali czyli ostrość, twardość i trwałość. Rdzeń noża wykonany jest z połączenia elastycznej i wytrzymałej stali VG-2 oraz ekstra wytrzymałej stali VG-10 co powoduje, że osiąga twardość 62 HRC. Noże KAI Shun Nagare to prawdziwe dzieło sztuki, co jest widoczne zarówno w strukturze ostrza jak i długotrwałej retencja krawędzi i doskonałej ostrości. Trzpień w rękojeści zapewnia masywną stabilność noża i optymalnie równoważy nóż jako przeciwwagę dla ostrza. Ergonomicznie ukształtowana nitowana rączka z szaro-czarnego drewna Pakka przyjemnie leży w dłoni i wspomaga ruch podczas pracy.