mobilesearch Moje Konto Lista Życzeń mobilesearch

RĘCZNIKI BAMBUSOWE

Poznaj najlepsze na rynku ręczniki bambusowe wykonane z najwyższej jakości przędzy bawełny egipskiej oraz włokien bambusowych. Wyjątkowa kompozycja wysokojkościowych surowców daje ręcznikowi niebywałą chłonność oraz subtelną jedwabistą miękkość.

 

Jakie ręczniki bambusowe wybrać?

Ręczniki bambusowe to jedna z ciekawszych propozycji i alternatyw dla tradycyjnych ręczników bawełnianych. Dzięki zastosowaniu włókna bambusowego ręczniki są nadspodziewanie delikatne i miłe w dotyku oraz wyśmienicie wchłaniają wodę - nie tylko pięknie wyglądają, ale także zaskakują swoimi walorami dotykowymi jak i funkcjonalnymi.

Ręczniki bambusowe Move Bamboo Luxe

Ręczniki bambusowe marki Move z kolekcji Bamboo Luxe to piękne i unikalne ręczniki o niezwykle wysokiej gramaturze 720 g/m2, wykonane z wyjątkowej mieszanki bawełny egipskiej oraz włókna bambusowego. Dzięki zastosowaniu włókna bambusowego ręczniki są nadspodziewanie delikatne i miłe w dotyku oraz wyśmienicie wchłaniają wodę - nie tylko pięknie wyglądają, ale także zaskakują swoimi walorami dotykowymi jak i funkcjonalnymi.

Jaki właściwości ma włókno bambusowe i jak to wpływa na ręczniki bambusowe?

Aby zrozumieć specyfikę ręczników bambusowych, należy poznać właściwości włókien bambusowych. Tkanina, która jest wykonana z włókna bambusowego posiada przede wszystkim właściwości termoregulacyjne, tzn. np w okresie letnim włókno bambusowe jest o ok. 2-3 stopnie chłodniejsze niż temperatura otoczenia. Ręczniki bambusowe są bardzo miłe w dotyku, materiał jest miękki, posiada dobrą układalność. Włokno bambusowe zwiększa również poczucie świeżości i poczucie kojącego chłodu w cieplejsze dni. Dzieki włóknom, ręczniki bambusowe mają bardzo dobra absorpcja wilgoci. Mają również świetne właściwości antybakteryjne, antyodorowe, właściwości antygrzybiczne.