mobilesearch Moje Konto Lista Życzeń mobilesearch

Pościel

Odkryj piękno i subtelność ekskluzywnej pościeli czołowych renomowanych europejskich producentów. Nasza pościel to w ogromnej mierze wyjątkowa pod względem jakości bawełniana pościel satynowa wykonana z bawełny egipskiej, pościel perkalowa oraz królowa wszystkich pościeli, czyli pościel jedwabna.

Do produkcji pościeli użyte są najwyższej jakości surowce, m.in. najwyższej jakości przędza bawełniana pochodząca z kontrolowanych plantacji i tkana w najszlachetniejszych splotach oraz naturalny dziki i hodowlany jedwab. Najbardziej szlachetnymi splotami są splot satynowy, żakardowy splot adamaszkowy oraz splot perkalowy. Dzięki użyciu najnowszych technologii pościele satynowe posiadają piękny i elegancki połysk.

Nasza oferta pościeli charateryzuje się m.in. dwoma głównymi trendami wzorniczymi - jednym z nich jest wzornictwo klasyczne, które reprezentują ponadczasowe wzornictwo oraz stonowana jasna kolorystyka.  Drugą część oferty pościeli stanowią kolekcje sezonowe, których zarówno stylistyka jak i kolorystyka podążają za najnowszymi trendami w modzie pościelowej.

Produkty 1 do 40 z 777

Ustaw kierunek malejący
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7

Ekskluzywna pościel - Jaką pościel wybrać?

Najprostszą odpowiedzią na tak zadane pytanie jest - przede wszystkim pościel naturalną. Tylko pościel naturalna zapewni komfortowy i zdrowy sen. Najpopularniejszym surowcem użytym do produkcji pościeli jest bawełna. Bawełniana tkanina pościelowa wytworzona z dobrej jakościowo bawełny na pewno będzie miękka i miła w dotyku oraz oczywiście będzie trwała. Oczywiście przędza bawełniana może pochodzić z różnych plantacji oraz mieć odmienne gatunki.

Pościel satynowa

Pościel satynowa, inaczej nazywana również pościelą z satyny bawełnianej to jedna z najpopularniejszych pościeli, która otwiera cała gamę wysokojakościowych eleganckich zestawów pościelowych. Jest to pościel wykonana w 100% z bawełny. Pościel satynowa różni się od zwykłej klasycznej prostej bawełny splotem. Splot satynowy to bardzo elegancki gęsty ukośny splot, który dodaje pościeli miękkości, delikatności oraz naturalnego połysku.

Pościel perkalowa

Pościel perkalowa to również bardzo popularna pościel wykonana w 100% z przędzy bawełnianej. Różnica pomiędzy pościelą perkalową a pościelą satynową jest struktura splotu oraz struktura nitki. Perkal jest splotem prostym, podobnym do klasycznej bawełny, z tą różnicą, że nitki użyte w perkalu są w przekroju idealnie okrągłe. Dzięki temu perkal pomimo prostoty splotu jest miły w dotyku oraz bardzo trwały.

Pościel z bawełny egipskiej

Pościel z bawełny egipskiej to również jeden z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych wyborów pościeli. Oczywiście w przeciwieństwie do pościeli satynowej oraz perkalowej, nazwa pościel egipska lub pościel z bawełny egipskiej odnosi się nie do splotu i jego struktury ale do pochodzenia i gatunku bawełny. Bawełna egipska to wyjątkowy gatunek bawełny i charakteryzuje się przede wszystkim wyjątkową długością włókien, dwukrotnie dłuższych od innych odmian bawełny, dzięki czemu przędza wyprodukowana z bawełny egipskiej daje możliwość stworzenia tkaniny zarówno bardzo miękkiej w dotyku i jednocześnie bardzo wytrzymałej.