mobilesearch Moje Konto Lista Życzeń mobilesearch

KOŁDRY PUCHOWE

Poznaj wyjątkowe, najlepsze jakościowo i najszlachetniejsze kołdry puchowe czołowych producentów, którzy gwarantują zarówno pochodzenie, jakość, czystość oraz sprężystość puchu, jak i niebywałą jakość wykonania, dbałość o szczegóły oraz nieskazitelne warunki produkcji. Co bardzo ważne - wszystkie nasze kołdry wykonane są tylko i wyłącznie ze świeżego nowego puchu.

 

31 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

Jakie kołdry puchowe wybrać?

Na tak postawione pytanie nie ma jednej dobrej i prostej odpowiedzi. Gdyby tak było, nie byłoby tak szerokiej oferty kołder puchowych i dobór ich nie byłby tak skomplkowany. Kołdry puchowe nalezy rozpatrywać wg kilku podstawowych kryteriów. Najważniejsze z nich to sezon, na który chcemy wybrać kołdrę - kołdra puchowa letnia, zimowa czy może całoroczna oraz jakość i czystość puchu.

Kołdry puchowe letnie, zimowe czy całoroczne

Kołdry puchowe letnie to klasyczne kołdry puchowe, które w przeciwieństwie do kołder zimowych czy całorocznych mają mniejszą iloś puchu i tym samym mniejszą gramaturę. W zależności od jakości i czystosci puchu waga ta może się diamtralnie wahać. Pamiętajmy, że sam puch jest bardzo lekki i ta sama objętość 100% puchu bedzie miała dużo niższą wagę w porównaniu z puchem z domieszką piórke czy pierza. Pierze po prostu jest cięższe.

Analogicznie kołdry puchowe zimowe będą miały największą zawartość i gramaturę puchu, natomiast kołdry całoroczne będą plasowały się pomiedzy letnimi a zimowymi.

Jakość puchu - kołdry puchowe a kołdry z pierza

Idealnie puchowa kołdra to taka, która jest wypełniona w 100% puchem. Przy założeniu, że na drugim biegunie jest kołdra wypełniona pierzem. możemy sobie wyobrazić pomiędzy tymi kołdrami całą gamę kołder, które będą miały różne wagi i rózne właściwości termoizolacyjne. Oczywiście kołdra idealnie puchowa będzie najlżejsza i bedzie miała zapewniała najlepszy komfort termiczny. Kołdra z pierza z kolei będzie najcięższa i będzie miała dużo gorsze właściwości termoizolacji. Wszystkie kołdry oferowane pomiędzy tymi kołdrami będzie kompromisem gdzie będziemy wybierać pomiędzy jakością/zawartoscią puchu, wagą oraz ceną.

Kołdry puchowe - jaki producent, jaka marka?

Wybór producenta i marki kołdry puchowej to oczywiście dość subiektywny wybór. Warto skupić się na właściwościach i jakosci produktu, a w dalszej kolejności na producentach, którzy te właściwości i odpowiedni poziom jakości zapewniają i gwarantują. W Calvado skupiliśmy się na kilku producentach i kilku markach. Są to firmy, których jesteśmy pewni, że zapewniają i gwarantują pochodzenie, jakość, czystość oraz sprężystość puchu, jak i niebywałą jakość wykonania, dbałość o szczegóły oraz nieskazitelne warunki produkcji.

Podsumowując

Wśród naszych kołder puchowych znajdziesz przede wszystkim kołdry wykonane z najlepszego wysekcjonowanego puchu gęsiego, zarówno w wersjach letnich, całorocznych jak i zimowych. W kwestii jakości, czystości i sprężystości puchu, kołdry puchowe spełniają nie tylko polskie, europejskie ale również najbardziej wymagające japońskie normy jakościowe.

W ramach oferowanych rozmiarów oferta kołder obejmuje wszystkie popularne i dostępne na polskim rynku rozmiary kołder, a w przypadku potrzeby indywidualnego rozwiązania, w przypadku wybranych modeli gwarantujemy produkcję na indywidualne zamówienie.